| Georgestaff08 a întrebat:

cum as putea sa i conving pe parintii mei sa imi cumpere un telefon nou

Răspuns Câştigător
| angel69lover a răspuns:

George, asculta la mine frate, ui cum am procedat eu! deci aveam telefonul de vreo 2 ani, un Nokia E71, deci era zgariat si fata si spate ca vedeam greu ecranul! si la un moment dat can ai mei erau bine dispusi le-am aratat telefonul, cum arata, le-am spus ca nici nu mai prea merge, si ca as vrea sa imi ia unul nou! nu au fost de acord! dar i-am tot rugat frumos, si spuneam ca si prietenii mei au telefoane noi, si mai bune, si ca eu par mai prejos de ei... intr-un final saturati de rugamintele mele au cedat, si miau promus ca imi cumpara unul nou! si acum m-am ales cu un Nokia lumia 920! spor si mult succes in achizitionarea telefonului! dai funda te rog?

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Banii sunt la părinți, nu la tine.
Renunță la ideea de "moft" că au ceilalți și tu nu ai!
Pa, pa.

| maria999 a răspuns:

Spune-le ca s-a stricat cel vechi.

| lacrima15 a răspuns:

Hey! Pai ii spui ca prietenii tai au ras de tine,ca nu scoate pozele bine, sau sa fii un exemplu bun sa nu-i minti, le promiti ca o sa iei note mari, sau in cel mai rau caz sa-l vinzi si spui ca l-ai pierdut sau sa-l distrugi, sau faci un schimb cu prietenii de telefoane
succes happy

| Mateaş_Ionuţ_Daniel_1992 a răspuns:

Le spui parintilor ca si ceilalti colegi de clasa au telefon si ca tu esti printre singuri care nu au.

| iulusdavid a răspuns:

Daca nu-ti mai merge cel vechi atunci spune-le asta.

daca cel pe care-l ai e ok dar vrei ceva doar de fite atunci mai bine lasa