| SherKan19 a întrebat:

Ieri - Seara am avut temperatura. I don't want to see. si o durere de gat insuportabila. si cand mananc supa sau beau apa. sad Cum pot sa scap de durerea de gat. dar fara ceai cald pentru ca am incercat si e la fel. fara pastile. Cum pot sa scap de durerea asta de gat fara pastile? si fara sa merg la spital. ca luni e ziua mea zi nu vreau sa mi. o petrec prin spitale :-s.deci va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| Lorreyn a răspuns:

Pai fara sa bei lichide nu o sa scapi de febra, multe ceaiuri de Sunatoare e bun si pentru gat dar poti sa ei mai bine Strepsils e foarte bun si trece repede...Si ai grija ca ceaiul nu trebuie sa fie fierbinte pentru ca irita gatul. Sper sa iti treaca.

4 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

Incearca sa mananci un pic de miere, si continua cu ceaiurie calde, nu bea apa rece/sucuri acidulate.
asteapta si maine-poimaine iti va trece.

| flyuuuuuuuu a răspuns:

Ai putea sa iei tantum verde e ca o bomboana obisnuita nu trebuie sa o inghiti sau coldrex happy

| Kijk a răspuns:

Incearca Eritromicina eu cu aia ma tratez de mic si functioneaza.Cam 12 ore si iti trece.Iei cate o pastila din 6 in 6 ore.

| LikE a răspuns:

Cand inghiti te doare in gat, asa mi s-a intamplat si mie ma durea, nu puteam sa mananc sau sa inghit, am scapat cu pastile, mi s-au spart amigdalele cu ele