| RaLuaCH a întrebat:

:* stiu ca e putin ciudat sa va intreb, dar puteti sa ma ajutati cu un fel de "regim" sa slabesc. Am vazut multe lucruri pe internet dar au retete sofisticate ( caviar, nu stiu ce chestii exotice ), ceva obisnuit de care te poti lega tongue
Multumesc mult!
P.S. >Fundaabig grin

Răspuns Câştigător
| ăăăăăăăăââââLoâding a răspuns:

- Pai...straight face Dietele de slabit nu se bazeaza pe mancare sofisticata. Uite aici un program pe care l`am urmat eu si a avut efect:
De dimineata te scoli faci putina miscare iar dupa mananci un bol de cereale cu lapte degresat.
La pranz ai putea sa mananci peste sau piept de pui[dar foarte putin]. Sau orice altceva ce stii ca iti pica bine, si nu ingrasa.
Ultima masa o iei la ora 6:00. Seara poti servi niste sunca[o bucata/ cel mult 2] sau salate. Oricum ceva usor.[Poti servi si salata boeuf [dar cu putina carne]. Pana seara mergi te plimbi cam 30 de minute sau faci alergare cam cat suporti tu asa si pana te culci daca simti nevoia mai servesti un fruct [ mar,caisa,piersica], sau un covrig dar in nici un caz banane.
Ca sa poata functiona renunta la:
inghetata,suc[ceai poti bea], chipsuri, cartofi prajiti, oua, branza si tot ce ingrasa.
Eu am urmat toti pasii acestia si am slabit la 15 ani de la 70 de kg la 51 de kg. [ Recunosc eram putin cam plinuta big grin dar si acum o urmez sa mai dau putin jos din colaceii de grasime]
Succes!

1 răspuns:
| Nicu28 a răspuns:

Raluka,lasa id de mess, k te ajut eu big grin