| drey99 a întrebat:

Salut am 14 ani si aproape un 1.90 (1.87) Cam cat credeti ca ma-i am de crescut. Mentionez ca bunicul are 1.95 iar tata 1.90

Răspuns Câştigător
| Deliadelias a răspuns:

Mai*
Oho, esti destul de inalt la varsta ta, te vei mai inalta tu oricum ( doar cativa cm, nu mult). mic sfat: apuca-te de un sport ( in special BASCHET)! la inaltimea ta ai multe avantaje, si cum esti tanar poti sa-ti lucrezi frumos corpul big grin, te apuci de baschet mai faci si sala mai incolo smug( pe la 16 ). Poti sa-ti formezi si o cariera in Sport cum ti-am zis ai multe avantaje sa fii inalt (dar in acelasi timp si bine facut laughing, nu scandura )

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti ajunge pe la 2 m sau chiar sa-i depasesti, in mod normal mai ai cel putin 4 ani de crestere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa ai cam 2m sau chiar si mai mult.

| Ddragons15 a răspuns:

Dar ce ai facut de ai crescut asa mare? eu am 15 ani si am 1.75.stai lunistit ca mai cresti pana la 20-22 de ani.

| EliiAmphetamine a răspuns:

Depinde. E posibil să rămâi la înălțimea la care ești, dar mai mult de 1.95 nu vei crește sigur.