| Cristi151 a întrebat:

Salut,
Am 14 ani sunt din oradea si vreau sa ma angajez la o firma de distribuiri plianta / reviste!

La varsta asta ma pot angaja? Si ce salar ar fi? Cum adica dupa greutate!

FundA!

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Ei platesc prin salariu, ala nu stie ce inseamna salar cand il intrebi. In functie de cate afise bagi in posta atat primesti la zi sau saptamana/luna. De la 16 ani ai mai multe sanse sa intrii.

| Cristi151 explică (pentru mgtow):

Si daca am o cunostinta care a lucrat acolo. De la 14 ani nu pot?
Daca raspunzi ai funda.

| mgtow a răspuns (pentru Cristi151):

De la 16 ani se poate munci cu contract de munca inainte nu prea stiu, fara acte da.

4 răspunsuri:
| Lisiele a răspuns:

La 14 ani nu prea poti.1 la mana, daca ti se intampla ceva ei sunt raspunzatori si 2 la mana nu cred ca cunostinta ta (daca gandeste)o sa te bage la inaintare.De la 16 ani pana la 18 ai raspunzi 50% pentru deciziile pe care le iei iar daca se intampla ceva poti fi tras la raspundere.Sub 16 ani se considera ca nu poti lua decizii singur decat cu acordul scris al parintilor(in cazul tau)

| LaurD3athAng3l a răspuns:

De angajat nu te poti angaja.Ai scoala cum te duci si la scoala si la munca? Nu poti face 2 lucruri in acelasi timp.Si esti prea mic adica nu prea mic nu ai varsta necesara pentru angajare.Varsta minima este de 16 ani.