| Georgemy2 a întrebat:

Salut, am comandat un produs depe un site, trebuia sa ajunga in 24-48 de ore, dar au trecut deja 60 de ore, mai vine produsul? P.S nu am fost sunat de cei care livreaza pachetul.

8 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă e un site necunoscut, ori o persoana fizică care și-a scos la vânzare un anumit produs, trebuia să iei legătura telefonic/email cu el.
Fiindcă așa, s-ar putea să aștepți în zadar, zile în șir, iar produsul să nu mai fie în stoc.
Dacă întârzie atât, ori l-au expediat prin Poșta Română, ori nu l-au expediat deloc. Singura cale de a afla adevărul este să le telefonezi, ori să le scrii. Dacă nu îți răspund, atunci... știi răspunsul. Te-ai bazat degeaba pe ajutorul lor.

| Georgemy2 explică (pentru floresdemayo):

Multumesc pentru raspuns, dar tocmai m-au sunat cei cu produsul si mi-au zis ca pachetul ajunge poimaine, deci e ok

| floresdemayo a răspuns (pentru Georgemy2):

Uite că ai primit o veste bună. Să te bucuri de el.

| cristimihailov a răspuns:

Te-ai intrebat daca acele 24 de ore sunt ore lucratoare?

Răspuns utilizator avertizat
| Dydydodo a răspuns:

Se mai intampla sa fie si întârzieri, am patit la fel. Trebuie sa suni la firma respectiva sau sa le lasi un email instiintandu-i in legatura cu situatia.