| fl0ryn a întrebat:

Am instalat GTA IV si merge greoi/sacadat.Eu cred ca e din cauza ca am windows 7.Stie cineva daca este vreun patch ceva sa fac sa mearga jocul bine windows7?
Cerintele calculatorului sunt desul de mari si n-ar trebui sa am probleme:
Procesor Intel i5 760 2.8 GHz
Placa Video nVidia GTX 450, 1 GB GDDR5
Ram 2 GB DDR3 1600 mhz

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca problema te e memoria RAM. Pe 2GB abia se misca seven-ul, dar sa-ti mai mearga ok si un joc mancator de resurse cum e GTA IV. Eu am 4GB(ddr 2) si quad core q6600 overclockat in 3, 5GHz pe nucleu, plus 2 x 4850HD ATI Radeon si se misca la fel. Are prea multe texturi si poti interactiona cu aproape orice in jocul asta, de asta cred ca se si misca asa greu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are 2 gb ma dar u te uiti un pic? 2 gb ai lui fac cat aia 4 ai tailaughing ddr3 sunt dublii fata de ddr2 daca sunt la 1600 si totusi are placa video puternica...dar la ce rezolutii ai u gta-u si ce setari? ca totusi procesorul e bun ramii suficienti. poate nu ai instalat u programe necesare ca sa ruleze cum trebuie jocurile straight face

| wizzardspin a răspuns:

Astai faza...ai neaparat nevoie de "dual core" pantru a merge gta4 perfect... funda plz

| fl0ryn explică:

Wizzardspin tu vrei funda pe prostia aia de comentariu?
Am Intel i5 760 daca dadeai un search pe google aflai ca are 4 nuclee si e quad core

| fl0ryn explică:

Am pus placa video pe performance, am instalat cateva upgrade-uri si acum merge aproape perfect la cea mai mare rezolutie...

| BlackAngel2445 a răspuns:

Frate cum ai pus placa video pe performance si ce upgrad-uri ai instalat?

| Kraig a răspuns:

Salut si eu am acceasi problema pe un desktop cu urmatoarele resurse
AMD athlon II X3 3.3 Ghz
4 GB ram DDR3
Placa Video ati radeon HD 5450 1 GB GDDR3
4 GB ram DDR 3 1600 mhz
Daca ma poate ajura si pe mine cineva cum sa fac sa mearga mai bine?
Mentionez ca pe win XP imi merge perfect dar am instalat Win. Vista Ultimate X64 (licentiat) si merge sacadat straight face placa video si procesoru le-am pus la putere maxima si tot degeaba straight face ( Sa fie din cauza de la procesor sau placa video? ) si pe windows 7 imi merge sacadat si pe versiunea x32 si x64 (am nevoie pentru un OS mai avansat datorita unor programe... )

| alex_1856 a răspuns:

E Intel i5 mai bun de 10 ori decat dual core sau Intel core 2 duo are joku probleme sau nu ai u drivere de plava video si de placa de baza cei de la rokstar albastru si galben nu s-au inteles pentru joku pc si rokstaru galben mi se pare l-a facut singur pentru pc, ca prima data era pentru xbox ma rog vezi si u ce faci.