| Th3Li0N a întrebat:

Salut am laptop si ma joc pe el acum este stricat windowsul si ma tot gandesc ca daca il fac sa fie sanatos tun adica sa mearga am sanse sa il dau pe un calculator bun? Configuratia lui este 4gb ram, 250 hdd, placa nVIDIA 256mb si una integrata de 1gb,Procesor amd athlon dual core 2, 2ghz,camera web are 15.6 inch nu are tastatura numerica, bateria tot imi scrie acolo ca necesita schimbata.Imi place ca ma joc pe pes 2012, 2011 jocuri tari dar nu imi place ca ii laptop si se incalzeste este sensibil si acuma daca aveam pc nu mi se strica ca laptopul adica sper sa fie windowsul de vina si nu placa de baza, chipsetul.

2 răspunsuri:
| Anonimul2k188 a răspuns:

Daca vrei sa te joci jocuri, ia-ti un PC de gaming, laptop-urile nu sunt pentru Gaming.

| Th3Li0N explică (pentru Anonimul2k188):

Da dar cat ar merita laptopul meu? Si am sanse sa il dau pe unu care ruleaza gta4 exemplu si laptopul meu ruleaza gta 4 dar pe slow! Adica un pc cu 3gb ram placa video minim 512mb dedicata memorie peste 130 gb cu procesor dual core sau ca si al meu