| HanszmR a întrebat:

Salut. Am mai multe intrebari.
1. A vizitat careva Albania sau Muntenegru? Ce v-a placut sau ce v-a displacut?
2. Ce oras merge vizitat in Romania iarna? Dar in afara?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred ca iarna este ceva de vizitat in Europa, dar poti merge in emisfera sudica cand este iarna in Europa, fiindca acolo este vara, frumos, acld si bine.
Eu sunt in Australia si noi avem vara in perioada: decembrie-ianuarie si februarie.
Sa ai un Craciun la plaja in pantaloni scurti, cum ti s-ar parea?
Noua Zeelanda este o alta tara frumoasa care poate fii vizitata in perioada de iarna europeana, cand acolo este cald si frumos.

https://c.tadst.com/gfx/900x506/christmas-bondi-beach.jpg
https://travellersoasis.com.au/......istmas.jpg
https://i.dailymail.co.uk/......598863.jpg

suntserios
| suntserios a răspuns:

Târgurile de iarna din Viena și Praga superbe.

| sierra1 a răspuns:

2 spune-ne unde ai fost DEJA să nu ne repetăm

| LordCristobal a răspuns:

1.Daca vrei sa vezi daca ți-ar plăcea să vezi cele două țări, uită-te pe YouToube la vloggeri români sau străini care au fost acolo și așa îți faci o idee.
2.Total de acord cu Amalia in ceea ce privește orașele din Romania pe timp de iarna dar în afara pe timp de iarna ar fi fain sa vizitezi Elveția, Austria, nordul Italiei, Germania și țările din nordul Europei.

| amaliab1997 a răspuns:

Buna. Orasele pe care le recomand ar fi Sibiu, Brașov chiar si in zona Bucovinei e superb sa mergi iarna, au tradiții frumoase. Ce tine de partea internaționala Londra, mi-a placut mult atmosfera de Craciun de acolo, Norvegia clar, unde poti vedea aurora boreala. Albania si Muntenegru nu le-am vizitat din pacate.