| darksy36 a întrebat:

Am o problema cu memoria RAM. Cand dau click dreapta pe My Computer, imi zice in paranteza "1.75 gb usable". Cum pot folosi toti cei 2 gb? Am incercat si chestia cu msconfig, insa tot nu a funtionat. Am Windows 7 Ultimate SP1 x86.

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Daca nu stii, mai bine taci.
@darknesss262: Ai video onboard, nu? 0.25 GB sint folositi pentru memoria video, si de aia iti arata ca doar 1, 75 sint liberi.

7 răspunsuri:
| njohn a răspuns:

Normal trebuia sa apara memoria instalata 2gb, inainte tot asa aparea, chiar daca ia si placa video, memoria instalata ramane tot 2gb, in alta parte iti arata cat consuma fiecare program, poate ca rami is vechi si asa is ei de 1.75, incearca sa ii scoti si sai pui inapoi

| cristianod a răspuns:

S-ar putea ca ramii tai sa nu fie buni.
1.75 GO Ram sunt aproximativ 2 GO Ram si din cauza asta iti apare 1.75 in paranteza.

| KodrutZ a răspuns (pentru cristianod):

Daca nu stii, mai bine taci.
@darknesss262: Ai video onboard, nu? 0.25 GB sint folositi pentru memoria video, si de aia iti arata ca doar 1, 75 sint liberi.

| cristianod a răspuns:

Si daca nu are video onboard?

| darksy36 explică (pentru cristianod):

De fapt. chiar am video onboard. Placa video e de 256 mb, integrata

| KodrutZ a răspuns (pentru darksy36):

Bingo!
cristianod, njohn, stati jos, aveti doi!

| darksy36 explică (pentru KodrutZ):

Si tu ai 10 Codrut laughing

| KodrutZ a răspuns (pentru darksy36):

Desigur, dar notele/fundele nu ma mai incinta de multa vreme. De fapt nu m-au incintat niciodata, daca stau sa ma gindesc bine, poate doar atunci cind am intrat la liceu...