| AsaOfficial a întrebat:

Salut,azi am observat ca calculatorul meu are doar 7. 63gb instalati(nu problema clasa cu usable, ci doar instalati).Am intrat in mersi config sa pun 8192mb, apoi restart. Dupa restart memoria instalata a scazut panA la 7gb, apoi am incercat sa umblu la aia cu fara pagiere fisier, apoiin msconfig sa pun iar 8192mb si tot asa.Am facut asta pana efectiv am ramas cu 1gb ram instalat din 8.Ma puteti ajuta?
Am rulat testul de memorie din windows, cu greu caci se misca in poze windows ul cand apasam efectiv click sau faceam cv pe desktop?

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Ai facut asta din BIOS?
Incearca sa scoti bateria CMOS (si dupa o pui inapoi).

| AsaOfficial explică (pentru LPCTSTR):

Am rezolvat, mersi oricum.

1 răspuns: