| ZambetulNebuniei a întrebat:

Am si eu nevoie, rapid, de sfatul vostru.
Ce cofetarii bune, stiti in Ploiesti?

(Imi cer scuze, deoarece am postat la alta categorie, dar necesit un raspuns cat mai rapid!)

6 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Pai e aia din nord in statia fata in fata cu xxl

mai e una la nord la complexul mare aproape de ilotti

si mai stiu una care e in mall west, dar sa nu te duci ca are prajituri vechi

mai e una in bariera Bucuresti langa trecerea de pietoni de langa profi.

| ZambetulNebuniei explică (pentru wolder):

Din pacate, stau in Ploiesti de "o viata" (la propriu in mare parte) si nu stiu unde se situeaza ilotti sau xxl. (daca mi-ai putea oferi ceva mai multe delati.)
Intentia mea e de a iesi cu prietena la o cofetarie, eu initial aveam alt loc in minte, dar trebuie sa schimb acum in ultima clipa. Din cele enumerate de tine, care este cea mai potrivita? (o atmosfera mai linistita in principal)

| wolder a răspuns (pentru ZambetulNebuniei):

Cea de la nord e cea mai linistita si potrivita.

mai plimbate, man! stiu aproape tot orasul cu strazi cu tot, of!
daca stii unde e nordul, la complexul mare, in statia de la nord cobori din 30 de exemplu si peste drum este ilotti, iar langa ilotti este o cofetarie. mai bine de atat nu stiu cum sa-ti explic.
scrie mare ilotti
cati ani ai

| ZambetulNebuniei explică (pentru wolder):

Mersi, pentru raspuns si informati!
De plimbat, m-am plimbat tot orasul si in general stiu unde si cum sa ajung, dar inca mai am probleme cu nordul. (nu mai zic ca nu retin strazile dupa nume)

Si am 18 ani.
Stiu unde e complexul mare si totusi ilotti imi suna necunoscut. thinking

Multumesc! happy

| ionica2011 a răspuns:

Cofetaria Doelpan ti-o recomand cu toata increderea e cea mai buna cofetarie fin Ploiesti bine au si preturi putin mai mari

| ZambetulNebuniei explică (pentru ionica2011):

Multumesc, pentru raspuns!
Cunosc aceasta cofetarie si o recomand cu incredere!

M-am descurcat pana la urma (am ales sa mergem la City Mall.)