| MeacBal a întrebat:

Am un iphone 3g, firmware 3.1.3, jailbreak si nu stiu cum sa instalez Installous 4. Versiunea cea noua (5) merge doar pe ios 4. Ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| k330sk3a a răspuns:

Daca ii faci upgrade o sati poata merge mai multe appuri(multe sunt facute pentru ios 4 in sus)
dc vrei sa ramai? nu-ti sterge aplicatii si nimic
doar face upgrade

4 răspunsuri:
| k330sk3a a răspuns:

1.fa-ti upgrade la ios(cupleaza-l la calculator si intra pe itunes ca mie asa imi apare la ipad)
2.intra pe cydia(il ai daca ai jailbreak), acolo jos da pe sources si da edit.in stanga iti apare add.dai pe el si scrii siteu asta:http://cydia.hackulo.us/
intri pe elsi iti apare o lista de appuri.dai pe appsync5.0+si astepti sa se porneasca.
3.intri pe cydia si dai acolo jos la search.in spatiu liber scrii:
installous 5
4.dai pe installous5, asteptisa se instaleze si iti apare in lista de aplicatii

| MeacBal explică (pentru k330sk3a):

Pai eu nu vreau sa fac update la ios. Vreau sa raman tot la 3.1.3

| MeacBal explică:

Pai eu nu vreau sa fac update la ios. Vreau sa raman tot la 3.1.3.

| MeacBal explică (pentru k330sk3a):

Da...m-am razgandit. O sa ii bag ios 4.2.1 si installous 5

| k330sk3a a răspuns (pentru MeacBal):

Daca ii faci upgrade o sati poata merge mai multe appuri(multe sunt facute pentru ios 4 in sus)
dc vrei sa ramai? nu-ti sterge aplicatii si nimic
doar face upgrade