| alex500 a întrebat:

Cand intru in jocuri gen:LOL,fifa sau cateodata cand deschid pc-u, se stinge ecranu si cand se aprinde din nou imi apare albastru pe tot ecranu! Stiti ce are?

8 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Http://www.videotutorial.ro/? p=5517 poate te te ajuta.

| crazytalk a răspuns:

S-ar putea sa ai probleme la placa video. Eu asa am patit de la cateva socuri de curent. Am stricat doua placi la rand. Verifica.

| alex500 explică (pentru crazytalk):

Cum verific?laughing

| crazytalk a răspuns (pentru alex500):

Mergi la un specialist. Daca ai avut probleme cu sursa e posibil sa se fi dus iar. Socuri de curent ce iti prajesc efectiv componentele.

| alex500 explică (pentru crazytalk):

Se poate sa fie si de la windows?

| crazytalk a răspuns (pentru alex500):

Nu cred. Dar poti incerca sa il reinstalezi.

| Gyany02 a răspuns:

Incearca sa mergi la un specialist.sunt mai multe cauze ca de exemplu:incepand cu placa de baza, placa video, hard-ul si terminand cu procesorul, rami sau chiar si sursa.

| alex500 explică (pentru Gyany02):

Am avut probleme cu sursa mai inainte.Se stingea singur pc-ul!