| Jenni33 a întrebat:

Sper ca stiti ce e WORD PAD -ul..Cand il deschid imi apare pe aproape tot ecranu o foaiee mare alba... cum fac sa apara doar o foaie normala A4? cu albastru ala pe langa.dau funda happy

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Simplu.Demaximizează fereastra folosind butonul de maximizareşi apoi redimensioneaz-o la cât vrei tu să fie.Succes

| horia2012 a răspuns:

Word pad nu e word. Nu poti face asa ceva. Te duci pe File-page setup si alegi de acolo formatul paginii. Se va modifica rigla de sus. Atat.