| PangeeaRogvaiv a întrebat:

Cine ma poate ajuta si pe mine cu urmatoarele:

1) Un coboy ajunge intr-un oras din Wild West intr-o zi calduroasa de Vineri in anul 1878. Sta doar 3 zile si pleaca tot Vineri?
Este posibil?

2) Politia gaseste un om de afaceri mort pe biroul sau, cu un pistol in mana si un glont in cap. Langa el un casetofon. Detectivul porneste caseta si aude inregistrarea "Nu mai pot trai in halul asta. Trebuie sa-mi pun capat.; si impuscatura.Rezultatul anchetei totusi a fost ca nu-a sinucis ci ca a fost asasinat. De unde stia politia treaba asta?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pe cowboy il chema Vineri.Cine a oprit casetofonul daca el s-a impuscat?

| IssabellaLoLa a răspuns:

1)pe cal il chema vineri
2.asasinul la pus sa spa acele cuvinte duu\pa care l-a asasinat.in plus, cine putea opri inregistrarea daca e era mort
funda?

| Siberiian a răspuns:

1.La chestia cu cowboy-ul era ca venea pe Vineri, Vineri fiind calul sau cu care a venit.
2. Pentru ca odata ce s-a impuscat, nu mai avea cum sa opreasca casetofonul.