| pacalici a întrebat:

Daca dai reset la un modem se schimba ip-urile sau setarile anterioare. Eu am internetul prin cablu de la akta si nu am cum sa dau restart pentru ca nu am modem este firul simplu care vine direct in placa de retea si vreau sa fac cumva sa dau restart ca la modem dar nu stiu cum?

2 răspunsuri:
| XkkOOjs a răspuns:

Si eu am internet prin cablu si din cate stiu ai 1 singur IP.Doar daca ai model il opresti si il repornesti.Atunci automan ti se va schimba IP-ul, Sper ca ti-am fost de ajutor.

| KrYsS19 a răspuns:

Nu merge de-ci nu, mai incerca daca ai fibra doar la modem se poate da restar si nici la toate modemurile pentru ca daca au ip stat nu se schimba nu mai la cele cu ip dinamic.bafta incontinuare. sper ca iau funda!