| AlexutuDeiu a întrebat:

Salut, de astazi am ceva probleme la calculator
Eroare :
Sus scrie : Adobe. exe - Unable To Locate Component
Iar in mijloc : The aplication has failed to start because mozutils. dll was not found.Re-installing the aplication may fix the problem.
Aceasi eroare de mai multe ori doar ca in loc e mozutils. dll mai apare nspr4. dll, plc4. dll...
Stiu ca eroare este ca programul nu gaseste. dll-urile respective dar cum pot scapa de eroare? Am tot cautat si nu stiu.

2 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Nu le gasesti. pai asta si zice eroarea, ca nu le gaseste(not found) zice mai incolo ca reinstalling might fix the problem, deci reinstaleaza Adobe, poate rezolvi ceva. daca nu, dezinstaleaza-l, restart si reinstaleaza-l.
daca nu merge instaleaza alt pdf viewer, ca doar nu ai ramas la Adobe

| paul365 a răspuns:

Dezintaleazati programele la care iti da erori si apoi le instalezi din nou.