| yami_2526 a întrebat:

Am o problema foarte enervanta la calculator...mereu apare de nicaieri o fereastra in care scrie: h. exe-Unable To Locate Component. This application has failed to start because iertutil. dll was not found.Re-installing the application may fix this problem.
Imi poate spune cineva cum sa rezolv deoarece apare mereu pe neasteptate aceasta fereastra si trebuie sa dau de zici de ori ok pana dispare...merci!

4 răspunsuri:
| Anonymus314 a răspuns:

Hmm.incearca asa:
1.vezi in start>all programs>startup
sau
2.start>run>msconfig-tagul:startup si vezi daca h.exe ruleaza la deschiderea windowsului
sau
3.descarca iertudil.dll de pe net
sau
4.cauta in tot calculatorul:h.exe, si sterge tot ce e legat de el.

| ILied a răspuns:

Eu cred ca trebuie reinstalat windowsul.Si eu am chiar acceasi problema.Aaa, daca ai o tema gen Winows 8 trebuie sa dai pe tema "Clasica windiws", si nu iti va mai aparea asa de des.

| Slavian a răspuns:

Eroarea iertutil.dll se datoreaza unui virus care-l afecteaza, din cauza unui soft, sau a unui update a windows-ului.
Ai incercat o cautare in partitia cu windows-ul instalat (default: C) cu denumirea fisierului pe care nu-l poate gasi?
Mai degraba ai sters un program legat cu xp-ul tau, gen IE.
Dai Start -> All Programs --> Accessories --> System Tools --> System Restore.
Daca nu te descurci, sunt niste tutoriale pe net, sau PM me.

| Skinny a răspuns:

Troian baga windowsu iar big grin