| The4Ever a întrebat:

Este buna o camera de 12 mega pixeli? Ma refer daca are o calitate buna/foarte buna

7 răspunsuri:
| RubikSD a răspuns:

Are o calitate destul de buna!

| AnneღU a răspuns:

Camera de 12, da e buna pentru fotografii, dar in acelasi timp nu si pentru filmulete! Adica daca te intereseaza mai mult sa faci poze sa stii ca se merita, ies foarte clare cu o calitate destul de buna! happy

| Galatz a răspuns:

Am si eu de aceasta si este foarte buna.

| laurentiu80 a răspuns (pentru Galatz):

Ai si tu...dai raspunsuri ca sa castigi un amarat de tricou de 20 de lei. In primul rand nu conteaza megapixelii la o camera foto, ci obiectivul, daca e DSLR etc. Megapixelii conteaza atunci cand vrei sa scoti poze pe foi A4, care banuiesc ca nimeni nu face asa ceva. Asta cu megapixelii este o strategie de marketing, daca iti pui poze pe fb, care oricum site-ul iti ajusteaza poza la o rezolutie limitata, nu va fi mare diferenta intre o camera de 12 mp si una de 5 mp.

| Levelstar a răspuns:

Da te ajuta la claritatea fotografiilor se vad mai bine

| BlackBoyHD a răspuns:

Este buna, nu foarte buna ca exista si de 18!

| SonicTheHedgehog a răspuns:

Da, are o calitate foarte buna