| MrAnonymus a întrebat:

Salut.Este o intrebare cam stupida.Imi este foarte dor de un loc.Eu locuiesc in Cluj si nu am posibilitatea sa ajung foarte des pe acolo.Imi puteti spune va rog cum sa nu ma mai gandesc la acel loc si sa imi treaca dorul?

5 răspunsuri:
| adry2001 a răspuns:

Gasesteti si tu alt loc(de sigur mai aproape de cluj unde poti ajunge cu usurinta), incearca sa traiesti clipe frumoase acolo(poate alaturi de o persoana draga) si cred ca o sa-ti treaca dorul de locul acela... sper ca ti-am fost de ajutor! Funda?

| MrAnonymus explică:

Problema este ca eu m-am nascut in Cluj si m-am saturat de acest oras.Nu se intampla nimic nou pe aici doar plictiseala maxima.

| MishalufLv a răspuns:

Nu cred ca o sa-ti fie usor sa uiti locul acela, mai ales daca mai ai si amintiri, bine cu timpul o sa-l uiti, o sa-ti fie mai greu, dar o sa-l uiti, incearca sa nu te mai gandesti la acel loc, si sa incerci sa mai iesi si tu cu prietenii, prin alte locuri, incearca si altceva, si sigur o sa uiti... straight face

| MrBlue a răspuns:

Vorbeste cu mine la telefon si iti trece... Funda?

| Alfreda a răspuns:

Dorul este imprimat in subconstientul tau. Incearca sa nu te mai gandesti la locul natal, pentru ca este normal sa ai o stare de nostalgie. Vezi partea frumoasa a zonei in care locuiesti acum si incearca sa te bucuri de fiecare loc pe care ai ocazia sa il vezi. Bucura-te de viata! Stiu ca..."Nicaieri nu-i ca acasa!", dar asta nu inseamna ca in alta parte nu poate fi ok. Uita-te in jurul tau..sigur vei gasi ceva care sa iti capteze interesul! Bafta!