| alleluiah a întrebat:

Cum sa fac sa uit pe cineva? Adica sa imi treaca dorul si sa nu ma mai gandesc la acea persoana?
Funda!

3 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Cel mai important e sa te inconjori de prieteni. Iesiri in pub-uri/restaurante/cinema-uri etc, cat de dese. Vei intalni astfel oameni noi si rapid vei trece peste trecut. Recomand de asemenea sa adopti o atitudine cat mai activa, sa faci cat mai multe lucruri (recomand gasirea unui hobby nou) pentru a nu-ti da timp sa te gandesti la trecut.

| Fridăm a răspuns:

Să'ţi găseşti o preocupare. Ocupă'ţi timpul cu ceva care să nu te lase să te mai gândeşti şi la persoana respectivă, mai ieşi cu prietenii, citeşte o carte care să te captiveze şi cu timpul îţi va dispărea dintre gânduri.

| TinKode2000 a răspuns:

Iesi cu prietenii intr-un club ceva...