| DarkusXD a întrebat:

Ieri mi-am instalat windows 7 si nu mai stiu ce programe sa bag pe el ca sa mearga bine.Am bagat antivirus,winamp, nero etc...
As vrea sa imi spuneti ce kitt`uri sa mai bag. Multumesc!
Funda big grin

Răspuns Câştigător
| MskDesign a răspuns:

Pai depinde de ce ai nevoie tu sa faci cu pc-ul tau. Poti pune un program pdf reader,un program profesional de dezinstalare a programelor(astfel la dezinstalare se vor sterge si fisierele ascunse)java plugin,visual c ++, netframework, K-Lite Codec Pack si in rest, de ce vei avea nevoie, le instalezi pe parcurs.Nu uita, de asemenea, ca Windowsul ruleaza cel mai bine cand ai programe putine instalate, cu cat ai mai multe cu atat va rula mai greu.Asta depinde si de ce sistem ai.

| DarkusXD explică (pentru MskDesign):

Multumesc! Eu vreau sa-l folosesc mai mult pentru jocuri, dar de la reinstalare, nu mai ruleaza niciun joc, nici macar nu merge sa le instalez... dau Install si nu apare nimic

4 răspunsuri:
| IancuSilviu a răspuns:

...winamp +nero nu te ajuta la performanta pc-ului.

daca vrei sa maresti viteza si performanta pe partea de programe e necesar un antivirus si un program de curatat memoria ram dupa fiecare task efectuat.

Cat despre programe necesare ...mess,office, Adobe flash player, reader, vlc

depinde de tine, ce ai nevoie

bafta

| dannyel86 a răspuns:

Pune si CCleaner (gratuit, pe net). Iti elibereaza spatiul ocupat de fisierele temporare care se stocheaza in calculator cand navighezi pe net. Pentru jocuri, nu uita sa instalezi directx (versiunea compatibila cu placa ta video).

| BazikR1 a răspuns:

Pai daca inca nu ti-ai bagat, bagati driver specific pentru. pc-ul tau de exemplu al meu eu GEFORCE 9400, bafta sper ca ti-am fost de folos =)