| alexxxxxxxxxx a întrebat:

ma gsndesc foarte mult la ce liceu sa mer si ce profil sa aleg
nu pre imi plac matematica si fizica si chimia.
la mate-info nu intru, chiar daca am auzit ca se face doar algebra si nu geometrie(geometria mi se pare mai grea)si nu dau nici la stiinte ale naturii, poate din greseala.
vreau sa dau la stiinte sociale.cum vi se pare? e greu?
dar la filologie? la stiinte sociale ce se invata mai mult si daca e greu ma intereseaza si daca pot sa fac ceva din asta atunci cand ma voi angaja.
dau funda la cel mai bun raspuns

1 răspuns:
| Alyalinaaa a răspuns:

Eu sunt in clasa a 9. a si pentru mine a fost cam greu sa-mi aleg profilul la care sa intru. Dar intr.un final am ales filologie si nu regret ca am facut aceasta alegere. Iar la stiinte sociale se fac cam aceleasi ore ca la filologie nu difera foarte mult deoarece ambele sunt profiluri de uman.

Întrebări recente