| tudor_9886 a întrebat:

Mi-am instalat recent windows 7. Totul merge bine dar cand ma uit la un film merge intepat( nu vizionez filme online). Care e motivul de se inteapa? Stiind ca la XP mergea foarte bine.

Răspuns Câştigător
| tr3ig a răspuns:

Cam mic procesoruwinking nu prea e de 7. oricum trebuie sa instalezi driverele pentru placa video pe win7. instaleaza si vezi daca iti merge, daca nu revino la win xp. e foarte bun. e chiar mai bun decat 7. crede-ma. eu nu pot sa pun xp pe al meu si sunt obligat sa tin 7 dar daca as putea sa pun nu as ezitawinking

9 răspunsuri:
| alecx4music a răspuns:

Trebuie sa ii faci un update. Ii dai la windows update, si descarci doar update-urile placilor.
Iti face asa din cauza ca nu ai driverele placii video instalate.
Bafta!

| Rëndark a răspuns:

Windows 7 iti consuma prea multe resurse si memorie RAM.

| DjZen a răspuns (pentru Rëndark):

Si eu am windows 7 si nu imi merge frame by frame filmele si le am si HD deci cum poti sa spui ca mananca resurse pentru un film

| tr3ig a răspuns:

Nu iti merge intepatwinking iti merge in frame-uriwinking tongue ai instalat driverele pentru placa video compatibile pe win7? sau ai lasat asa cum a instalat win?

| tudor_9886 explică (pentru tr3ig):

Am lasat asa... n'am modificat nimic

| DjZen a răspuns:

Schimba driverele de la placa video si fa-le si un update ca sa fii sigur si nu are sa iti mearga

| RecKinul a răspuns:

Nu ai precizat care sunt performantele PC-ului tai (procesor si memorie RAM) asa ca uitate in Task Maneger si vezi vezi daca CPU si memoria RAM sunt folosite la maxim. Daca CPU(procesorul) agunge la 100% utlizare apar blocaje ale sistemului de operare Windows. Incearca KMplayer, foloseste mai putine resurse de sistem, la mine a mers foarte bine pe un PC de genaratie veche.

| tudor_9886 explică (pentru RecKinul):

Procesor AMD sempron 1, 66ghz si 1 gb ram

| RecKinul a răspuns (pentru tudor_9886):

Cu aceste carecteristici esti la limita cerintelor de sistem pentru Win7 iti mai ramane putina memorie ram pentru alte aplictii. Ai incercat KMplayer?

| tr3ig a răspuns (pentru tudor_9886):

Cam mic procesoruwinking nu prea e de 7. oricum trebuie sa instalezi driverele pentru placa video pe win7. instaleaza si vezi daca iti merge, daca nu revino la win xp. e foarte bun. e chiar mai bun decat 7. crede-ma. eu nu pot sa pun xp pe al meu si sunt obligat sa tin 7 dar daca as putea sa pun nu as ezitawinking