| Frateleiojeacaretrageganja a întrebat:

Cat whisky cu cola pot să beau fara să mă îmbăt?

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Crezi ca exista cantitate exacta? Depinde de tine, de organism, de whiskey, de cat de mare ai rezistenta la alcool.

| Violleta2022 a răspuns:

La 15 ani nu ai voie sa consumi alcool!
Ficatul tau nu-i pregatit pentru asa ceva, poti sa faci coma alcoolica si de la 1 singur pahar.

| peperonies a răspuns (pentru Violleta2022):

Ficatul nimanui nu e pregatit pentru alcool, alcoolul fiind otrava pentru organism.

coma alcoolica de la 1 pahar? ai sanse mai mari sa castigi la loto cu 1, 2, 3, 4, 5,6.

| peperonies a răspuns:

Cam 12 pahare*

*individual experience may vary.

| Axys a răspuns:

De doua ori cred ca ajunge.

| DavidoffUser a răspuns:

Presupunand ca tu nu bei deloc, m-as rezuma la 100 ml + cola.Bei 200 si deja esti rupt, la 400 intri in coma alcoolica.

| Frateleiojeacaretrageganja explică (pentru DavidoffUser):

Mă îmbăt des, da nu beau whisky, nu le am cu whisky-ul

| Annamaria21 a răspuns:

Depinde de corp, in jur de 1-3 pahare