| SweetieBeibby a întrebat:

Saptamana asta' care vine,vineri,e ziua mea,dar mi-o tin sambata, acasa.
Am cateva intrebari egate de petrecere.Pentru inceput am chemat doar cateva prietene,care veneau in fiecare an si verisorii mei.Dar au cam inceput sa se inmulteasca,in sesnsul ca am primit un telefon de la niste neamuri care vin atunci, am mai vorbit cu o prietena din alt oras care spunea ca e probabil sa vina si ea...si s-au mai invitat cativa baieti,prieteni de-I mei,cu toate ca nu I-am chemat,nu cred ca le-as putea spune "nu veni",nu? laughing
Ma gandeam ce sa pregateasca mama de mancare,adica sunt cam multe persoane,nu am destule scaune laughing lol,si ca in fiecare an faceam niste sandwich-uri,bla, bla..ca la orice petrecere.Nu stiu ce le-as putea da altceva de mancare,ma gandeam sa cumpar niste lipii de la un super-market si sa fac shaorma,oare ar fi o idee buna?! In orice caz,am nevoie de mai multe idei legate de o petrece, in special de mancare. Cele mai bune primesc funda! V-am pupat :*

11 răspunsuri:
| Alina_2047 a răspuns:

Pizza e cea mai simpla solutie. Comanzi vreo 3-4 acolo (sau de cate ai nevoie, in functie de nr. persoanelor) si ai rezolvat. Cui nu-i place pizza?

| OnuOnulică a răspuns:

Eu iti spun decat La multi ani sa fi sanatos happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.Pizza all the way smug comandati mancare si va jucati, vorbiti despre chestii, asa ca in grup.Te pupp si eu :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti comanda de la KFC.La multi ani de acum si sa te distrezi.

| SweetieBeibby explică (pentru anonim_4396):

Din pacate stau intr-un oras micut in care nu exista KFC.:-o Deci.laughing

| Armenianeek a răspuns:

Ii poti servi cu pizza sau shaorma e o idee buna.Sucuri si chipsuri. Tort, desigur. covrigei sau saratele. Fursecuri... Sper sa iti fie de folos

| BlakeLively a răspuns:

In fiecare an mi-am facut ziua acasa si am avut o gramada de invitati(dar eu stau la casa,inteleg ca tu stai la bloc si nu ai foarte mult loc). Prima data mama ne servea mie si invitatilor niste aperitive usoare,fie de la noi din tara fie alt fel de mancare. Luam o pauza,mai dansam, iar apoi felul doi era friptura,sau peste, gratar etc. Le poti servi invitatilor shaorma si pizza, sau un simplu gratar. Apoi, dupa o "pauza" mult mai marelaughing veneau tortul si prajiturile. Asa te vei asigura ca nu a fost nici prea multa mancare, nici n-a murit nimeni de foame. Sper ca te-am ajutat! La multi ani!

| 7QA3 a răspuns:

Poti sa faci/comanzi pizza, cartofi prajiti, shaorma daca chiar tii, mancaruri d'astea adolescentine care stii ca va plac atat tie, cat si prietenilor si rudelor tale. De baut ia multe sucuri, sa fie diversitate, dar si apa si sampanie DE COPII laughing. Ai grija la muzica, sa fie de asemenea diversitate, dar si la activitati. Nu veni cu un plan gata facut, intreaba-i pe toti ce le-ar place sa faca si hotarati impreuna. Succes si La Multi Ani! happy

| patriiiii89 a răspuns:

Poti face orice ...jocuri, sa va uitati la filme, sa spuneti povesti, absolut orice doriti!

| Scremer a răspuns:

Daca ar fi sa faca mama ta shaorma la cate persoane sunteti cred ca ar inebuni adica hai sa zicem faci vreo 10 shaorma dar dupa un timp te cam plictisesti sa tot faci si no e si putin de munca nu foarte multa dar e putin mai bine comanzi 2-3 pizza sa ajunga la toti dar nu ma refer sa iei la fiecare cate o pizza asa sa le ajunga la fiecare sa zicem cate 2 feli acuma servesti cat vrei si mai pui niste sucuri langa si ceva dulce langa niste fursecuri sau niste feli de salam de biscuiti ce vrei tu. Sau poti sa-i zici sa faca un tort mai mare daca nu vrei sa mai dai si fursecuri si din asteabig grin. Si La multi ani

| badearazvan a răspuns:

Puteti servi friptura sau pizza