| animeioana55 a întrebat:

Stiu ca in ultimul timp a fost mere valva cu legende de groaza cum ar fi slenderman(nu stiu daca e corect impreuna s-au despartit)si alte personaje creepypasta si va rog ceva foarte frumos: sa imi spuneti un rezumat cat mai scurt si despre masky, hoddie, ben si eyeless jack. Nu vreau sa imi dati site-uri sau sa imi dati copy paste la un articol lung cat o zi de post ci vreau doar sa imi spuneti povestea lor scurt.
Va multumesc!(anticipat)

9 răspunsuri:
| LucianStroe a răspuns:

Corect nu e "s-au" despartit.

| animeioana55 explică (pentru LucianStroe):

Imi pare rau dar mi-a aparut pe TPU sa corestez greselile de ortografie si din greseala am dat accept si abia apoi m-am uitat ce au schimbat. Stiu c-am prostesc.

| LucianStroe a răspuns (pentru animeioana55):

Corect e "cam prostesc". Dar ma rog...

| animeioana55 explică (pentru LucianStroe):

Eu stiam ca e corect c-am. Multumesc ca mai atentionat. Dar vrei si sa imi raspunzi la intrebare? Ai ceva despre ei?

| LucianStroe a răspuns (pentru animeioana55):

Corect e "m-ai atentionat". Si eu sunt de parere ca ai face mult mai bine sa te ocupi de studiul limbii romane decat de alte prostii.

| animeioana55 explică (pentru LucianStroe):

Lucian, tastatura mea mai face si figuri si nu pune cratimele acolo unde are ea chef, si in plus cea mai mica medie a mea pana acum a fost 9. Mai greseste omul, asta nu inseamna ca nu stie sa scrie. Ma bucur ca esti atent la cum scriu alti si e foarte bine. Dar tu ai venit la intrebarea mea doar sa ma corectezi, sau ma si ajuti cu ceea ce am cerut?

| LucianStroe a răspuns (pentru animeioana55):

Scuza ta e puerila, cum face tastatura sa puna singure cratime aiurea?

Corect e "scriu altii" cu doi de "i". Si repet, concluzia e una singura: lasa prostiile si pune mana pe carte.

| animeioana55 explică (pentru LucianStroe):

Tastatura nu pune cratimele unde vreau eu, nu am zis ca le pune singura.
Cu ajutorul tau am repetat momentele genului epic.
Expozitiunea: amandoi la calculator si eu pun o intrebare pe care o vezi si tu.
Intriga: vederea greseli.
Desfasurearea actiunii:toate comentariile.
Punctul culminant: cand realizez ca nu ar strica sa fiu mai atenta cum scriu si pe net, nu doar in caiete.
Deznodamantul:amandurora ne vine sa radem ca toata povestea a pornit de la un,, s-au''.
Mai am greseli? Sper ca nu. Sa sti ca e chiar haios ca totul a inceput de la un,, s-au''. Vrei sa fim prieteni pe TPU? Nu ar strica ca cineva sa ma mai verifice uneori.

| LucianStroe a răspuns (pentru animeioana55):

Daca vrei prieteni de 45 ani, de ce nu? Apropo, se scrie "vederea greselii" si "sa stii". Doi de "i".