| AlexanderAlex1 a întrebat:

Salut, sunt clasa a Xa si ma enerveaza foarte rau, deci foarte rau un coleg. Mereu ne injuram si se baga in seama/ sa ma injure degeaba. Deci vreau sa il bat, nu pot sa dau primul, daca dau, dau doar un pumn... vreau sa ii dau cativa pumni sa il potolesc. Stiu sa ma bag si sa dau cu pumnul si am si forta. Fara raspunsuri sa ma duc la diriginta/politie/director.

18 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te sfatuiesc sa nu faci asta, poti fi pedepsit penal si disciplinar.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Ignora-l. Doare cel mai tare! Cu bataia nu faci decat sa escaladezi conflictul si-ti faci singur rau. Este un proverb, foarte adevar:"Cel mai destept cedeaza".

| ALGator a răspuns:

Ai uitat sa pui intrebarea.

| August99 a răspuns:

Bate-l cu inteligenta sau vorbele.

| AlexanderAlex1 explică (pentru August99):

Nu rezolv cu vorbele nimic

| August99 a răspuns (pentru AlexanderAlex1):

Atunci dupa ore dai laughing ai grija sa nu cheme politia dupa aia

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

De ce trebuie sa-l bati cu pumnii?
Cu inteligenta nu il poti bate? Se pare ca nu, din moment ce tu il enervezi pe el si ajunge sa te injure.

| Juviia a răspuns:

Lasa-l in pace, vezi-ti de treaba ta.

| Mihaelablabla a răspuns:

Daca nu vrei sa ii asculti pe ceilalti si sa stai cuminte, dai si tu la ficat. Dar vezi sa nu-l disloci laughing

| Stelian_Stefan_Nicola_1988 a răspuns:

Indiferenta doare cel mai tare. Cand te înjura tu fa ce făceai si înainte sa înceapă. Nu ii acorda atenție. După câteva episoade din astea de vorbit singur o sa se potolească.

| AlexanderAlex1 explică:

Mi-e frica sa dau primul. intrebarea este cum pot sa dau primul?

| ELlYUtZa a răspuns:

Poate baiatul are probleme cu capul, nu are ce-i 7 ani de acasa! Nu trebuie sa il bati ca sa il potolesti, o sa-si de-a el seama mai tarziu cand nu o sa mai fie nimeni langa el si alaturi de el pentru ceea ce face in prezent. Poate nu plateste acum dar o sa plateasca mult in viitor pentru ceea ce a facut si o sa vina la voi in genunchi ca sa il iertati. Cel mai destept cedeaza. Fi-i tu ala destept.
happy

| MTP94 a răspuns:

Gandeste cu capul nu cu pumnulwinking Ignora-l, ignoranta il va face sa se opreasca sa te mai injure, Lasa-l sa vorbeasca de unul singur pana se plictiseste de actiunile urate ale lui.

| alfa1337 a răspuns:

Dacă vrei neapărat să-l bați, asigură-te că nu dai primul. Dacă dai primul, el va fi găsit nevinovat, că cică el a fost în auto-apărare, chiar dacă el a început *verbal *... cel mai bine ar fi să-l ignori sau să-l înjuri și tu sperănd că va face primul /pas/ *adică să-ți dea una *.

| Ami1 a răspuns:

Lasa-l... Cel destept cedeaza primul

| ciprian143 a răspuns:

Ok batel dar mai bine batel dupa ore

| OlafTheViking a răspuns:

Hey. Salut te-ai gandit vreodata ca poate nesimtitu ala poate vrea doar sa fiti prieteni. Sau e un nesimtit d.ala? apropo din ce oras esti?

| OlafTheViking a răspuns:

Hey, tipul ala este rau de felul lui? ..Te.ai gandit vreodata ca vrea sa se integreze sau ceva? Apropo esti din Oradea?