| 1AlexS a întrebat:

Am auzit si eu ieri ca cica daca n-ai 18 ani nu ai voie in pub!
Asa e sau e vrajeala?
Aratati-mi un document ceva ..sau o lege care sa ateste acest fapt!
Dau funda...ma bate gandu sa nu mai intru acolo!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Fiecare pub are dreptul, fiind proprietate privata, sa isi selecteze clientii.

| TudyCFR a răspuns:

Depinde de fiecare regula te lasa si daca nu ai dar nu trebuie sa ii spui ca nu ai daca pari de 18 ii zici ca ai si daca zice buletinu zici ca nu il ai la tine.

| 1AlexS explică (pentru TudyCFR):

Eu ma refer daca e lege sau ceva ..nu ca daca vor ei sau altceva! ca asa am ogroaza de tovarasi care se duc in fiecare zi

| TudyCFR a răspuns (pentru 1AlexS):

Nu este lege doar reguli...