| JosCenzura a întrebat:

Ce inseamna plata prin ramburs? Ca se face plata in momentul in care eu primesc obiectul pe care l-am cumparat?

Răspuns Câştigător
| BlueVik a răspuns:

Exact asta inseamna! Tu primesti obiectul comandat, spre exemplu de pe net, iar cad il ridici(de la posta, prin fancurier sau orice altceva) atunci platesti! Asta este plata la rambus

Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Plata prin ramburs este acea plata pe care o faci cand iti vine postasul acasa cu pachetul comandat. el iti da pachetul, tu ii dai banii. sau in caz ca nu vine acasa, instiintarea ca trebuie sa te duci la posta. te duci la posta, ei iti dau pachetul contra valorii sale. primesti chitanta ca l-ai primit, semnezi ca ai primit pachetul, dai banii si gata.

| cipicu92 a răspuns:

Da, tu dai banii in momentul in care iti vine produsul, eventual ii dai celui de la curierat. Daca coletul iti vine prin posta, tu lasi banii la posta si cu siguranta ei vor ajunge la destinatie.

| dre a răspuns:

Plata ramburs inseamna ca platesti in momentul in care primesti obiectul.

| Ene_Andrei_1998 a răspuns:

Si daca am uitat sa ridic coletul, mai pot face ceva sa il recuperez?