| Den1470 a întrebat:

credeti ca la 16 ani sunt mic pentru sala de forta, o sa imi afecteze cresterea?

10 răspunsuri:
| awspam a răspuns:

Da o sa afecteze, adica o sa ramai asa cum vei fi pana in a 6-9 luna de sala apoi totul se va opti, o spun pentru ca am experimentato pe propie piele, numai ca muschii se vor defini si vor fi fibra asta da, grija ca poate sa distruga sala de forta la ani astia, oasele, coloana, dar fa sport daca vrei numai sa fie lejer

| Den1470 explică (pentru awspam):

Cum adica pana in a 6-9 luna de sa apoi se va opri, ce vrei sa zici?

| FrateleAndrei a răspuns (pentru Den1470):

Adica daca te apuci de sala sa nu te lasi ca odata ce ai muschi trebuie sa lucrezi pentru mentinerea lor.

| FrateleAndrei a răspuns:

Nu-ti trebuie sala fa doar multa miscare iar daca mergi la forta abia dupa 2-3 ani o sa ai muşchi şi va trebui sa continui că de nu se deformeaza.

| Cosmin86 a răspuns (pentru FrateleAndrei):

Serios? se deformeaza?

esti doar un copil mic care isi da si el cu parerea, nu?

| FrateleAndrei a răspuns (pentru Cosmin86):

Auzi? am 13 ani si daca mergi la sala (mai ales forta) trebuie sa ai peste 18 ani si trebuie sa nu te laşi

| Cosmin86 a răspuns (pentru FrateleAndrei):

Serios? trebuie sa nu te lasi?

se vede ca ai doar 13 ani amarati.

ma bucur ca un mucos de 13 ani da sfaturi din vasta lui experienta ZERO.

| khwewljewew a răspuns:

Nu neaparat. Depinde de exercitii. Ar trebui sa te dezvolte...

| ForevărTughedăr69 a răspuns:

Nu, eu fac de la 14 ani.

| Catalin-Ovidiu_Scutariu_1974 a răspuns:

Pt sala de forta da, pentru sport nu.