| MarvelStars28 a întrebat:

Exista vreun restaurant in Bucuresti care serveste mancare asiatica si are in meniu şi carne de câine? Am mancat anul trecut in China si sunt curios daca pot servi şi la noi. Multumesc!

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca s-ar prepara, poate n-ar fi atatia caini vagabonzi in preajma... big grin
De fapt, cred ca multi au mancat caini, crezand ca mananca miei. diferenta fiind mica si cunoscuta de putini oraseni... tongue

| anonimg a răspuns:

Este interzis de legea statului roman a se consuma si a se comercializa carne de caine. (Nu-mi place deloc cum suna).
Chinezii la noi in tara trebuie sa se rezume doar la pui shangai si la orez. happy
Nu baga in gura toate prostiile. Tot ce latra nu se mananca. happy

| DumitruS a răspuns (pentru anonimg):

Nici marijuana nu e legala si totusi... Am auzit destule cazuri de chinezi care au incercat sa cumpere caini de la diverse persoane. Din pura intamplare, ii alegeau pe aia mai grasi.

| anonimg a răspuns (pentru DumitruS):

Atunci asa se explica lipsa maidanezilor de pe strazi? Sa fie implicata comunitatea chineza din Romania in treaba asta? surprise

| DumitruS a răspuns (pentru anonimg):

Ar fi fost bine laughing

| sir sanjei a răspuns:

Nu are nici un restaurant mancare preparata din carne de caine!
In Romania, oamenii sunt reticenti in a manca carne de provenienta canina!