| mastadont a întrebat:

Există oare în România vreun restaurant care să aibă în meniu carne de câine? Ați gustat vreo dată acest preparat? Ce gust are? M-ar tenta sincer să încerc.

3 răspunsuri:
| TamplaruAnisoara a răspuns:

Caută în restaurantele chinezești. In China se cresc căni anume pentru consum ca și la noi porcul. E posibil sa gătească chinezii in restaurantele din tara noastră. Am auzit la radio un roman care a fost în China și a consumat carne de câine.

| dorel421 a răspuns:

E ilegal sa chinuiesti animale domestice in europa si aproximativ toate tarile cat de cat dezvoltate si se pedepseste cu inchisoarea, deci nu vei gasi asa ceva, decat presupun ca in Vietnam si putine tari asiatice.

| Mosotti a răspuns (pentru dorel421):

Pai si de ce sa chinuim porcii, vacile, gainile, oile?! Adica cum, ele nu-s animale ca si cainii?
De fapt nu le chinui, la porci se electrocuteaza, brusc adoarme, si apoi il tai.

Ca daca tai vaca, de ce n-as taia si cainele? Care e dif intre ele? Nici una, ambele-s fiinte in egala masura.
Ori nu moare nici unu, ori toti, asa e corect. Deci legea UE este absurda pana la urma, si ilogica.

Daca vrea sa incerce, poate o face dar sa nu se afle, procedeaza asa cum procedam cu celelalte.
Si vede cum este.