| piciucl a întrebat:

Imi place de un baiat din clasa cu mine. Stiu ca si lui ii place de mine. E destept (imi plac baietii destepti big grin) si recent am avut o cearta cu el dar ne-am impacat.
Intrebarea mea este:
Cum sa-i zic daca vrea sa fie cu mine? Raspunsuri serioase!

3 răspunsuri:
| Cehin13 a răspuns:

Ai doua variante:
1. ii spui direct. sau il intrebi daca vrea sa iesiti la un suc
2. iesiti undeva in parc unde sunteti doar voi doi si incerci sa abordezi subiecul cu el....gen: "cum crezi ca ne-ar sta noua impruna?"

| happyeveryday a răspuns:

Pai spune-i pur si simplu daca stii ca si el te place cu adevarat

| LittleBigTroll a răspuns:

Eu unul sunt baiat, si cred ca daca il placi asa de mult fa tu primul pas, fara sa iti fie rusine.Credema unui baiat ii place sa stie ca o fata il place!