| Lever a întrebat:

Ma plictisesc si ma intrebam,(desi e devreme) cum sa imi petrec vacanta de vara.Mai bine spus, ce as putea sa fac ca sa o fac mai interesanta.
Nu dau neaparat funda, dar probabil cel ce vine cu cele mai bune idei o va primi.

4 răspunsuri:
| վፀiፀፀ a răspuns:

Depinde de câți bani dispui și câți ani ai. Ai putea merge la mare cu prietenii sau la munte. Să ieși în fiecare sâmbătă în cluburi, să mergi la piscină(acum depinde de unde ești fiindcă sunt și acele parcuri acvatice cu tobogane și tot felul de chestii) să mergi la pădure, să ieși la picnic, să vizitezi alte orașe.
Eu una vreau să-mi fac vara mai interesantă sărind cu parașuta, știu că e ciudat dar îmi doresc asta.
Astea sunt doar idei așa în mare, sunt atât de multe lucruri pe care ai putea să le faci. Acum depinde și de ceea ce îți dorești tu :3

| minrest a răspuns:

Citeste, frate. Citeste marile romane in vara asta, ai timp. Dostoievschi, Balzac, Thomas Mann, Stendhal, Conrad, Proust, etc. Un roman, doua din fiecare, si ce nu iti place nu citesti. In toamna o sa fii un om cult. Vita sine litteris mors est et homini vivi sepultura. Viata fara cultura este moarte, si ingroparea oamenilor de vii. Salut.

| minrest a răspuns:

Iar daca esti prea mic ca sa gusti autorii mentionati de mine, citeste altceva, dar sa tinzi mereu spre literatura buna, nu spre lucrari comerciale si de omorat timpul. Te salut.

| cristinela4 a răspuns:

Încearcă tot ce nu ai reușit pînă în prezent!