| DanFunie a întrebat:

Spuneti-mi va rog, cum sta treaba cu creditele astea bancare? As' dori un credit bancar, de aproximativ 40.000 euro ca sa-mi pot cumpara o locuinta noua, un apartament. Deci intrebarile mele sunt urmatoarele:

1. Cam cat este o rata lunara?
2. Ce-mi trebuie ca sa obtin acel credit? (Acte, etc.)

Si daca ati mai putea sa-mi lasati si detalii suplimentare ar* fi super OK!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ai un calculator aici: https://www.bancatransilvania.ro/......ipotecare/
Trebuie sa inmultesti cei 40.000 de Eu cu valoarea 1 Eu si scrii suma acolo. Apoi iti da o rata lunara. Acea rata trebuie sa fie maxim 35% din venitul tau lunar. Mai apoi trebuie sa dai 15% avans.
Tot acolo scrie si ce acte trebuiesc.

1 răspuns:
| Bogdan201739 a răspuns:

Depinde. Poti avea rata gen de 200 lei dar pe 50 de ani sau poti avea de 800 de lei dar pe 20 de ani.

Si iti trebuie de locul de munca o fisa cu date despre salariu buletin trebuie din cate stiu certificate de nastere de la copi pentru ca trebuie sa iti verifice cati copii