| ajfsfamqewED a întrebat:

voi cand sunteti singuri la tara ce faceti sa nu va plictisiti? nu am prea multi copi pe aici si mor de plictiseala dau funda :3

Răspuns Câştigător
| Bοgdαη a răspuns:

Păi:
- să stai pe TPU;
- să te joci;
- să citeşti bancuri;
- să scrii;
- să desenezi;
- să asculţi muzică;
- să te uiţi la un film;
- să editezi poze;
- să cauţi ceva informaţii (despre şcoală sau ce te mai interesează);
- să cauţi poze pe google;
- să faci teste;
- să faci probleme de logică;
- să citeşte bârfe/ştiri despre vedeta (vedetele) preferată (preferate).
- să ieşi pe afară cu prietenii;
- să sari coardă;
- să îţi faci ordine în cameră (în caz că este dezordine);
- să vorbeşti cu prietenii pe mess/telefon;
- să te bronzezi.
-sa iti faci un iubit
Pa-pa

7 răspunsuri:
| snzpaul a răspuns:

Dorm, vorbesc cu prietenii la telefon si mai ajut prin bucatarie, gradina.

| ferdin a răspuns:

Plimbate cu bicicleta
citeste
raspunde la intrebari pe TPU
asculta muzica
uitate la televizor

| irina1999moldovachisinau a răspuns:

Esti la tara, iesi in natura, joaca-te cu verisorii daca ai, uitete la tv, ajuta pe la gospodarie.

| ღAndréeღ a răspuns:

Eu cand ma duc pe la bunici ma simt asa de bine! Stau ore in sir in gradina si ma plimb, as sta toata ziua sa mananc fructe big grin. Bunicii mei sunt super de treaba. In fiecare seara cand ma duc la ei jucam carti, remi. Eu nuprea ma plictisesc pentru ca am pc si net acolo. Sper ca te-am ajutat puppy dog eyes :*

| xPoc a răspuns:

Eu cand nu am ce face ma buc prin curte si comstruiesc cv daca nu eu sunt mai handicapat de felul meu......ma plimb prin sat si care se uita urat la mine sau comenteaza...ma iau la bataie cu iei laughing))

| alexbibi22 a răspuns:

Eu ma duc sa ma racoresc la, lac sa pescuiesc, seara ies pe afara sa ma plimb mai ma uit la tv, ascult muzica mai citesc o carte sau daca ai pc-ul cu mine am ce face happy
nu este asa de greu iti vin idei pe moment...

| NicuGigolo a răspuns:

Du-te la scaldat, uitate la un film, joaca-te la calculator asculta muzica.