| The4Ever a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un laptop de la altex si vreau sa fac prin rate.
Am vrut sa fac o simulare si mi-a spus ca voi plati cu 300lei mai mult si rata va fi de 50lei.
Atata voi plati cat mi-a spus sau voi plati mai mult.
Am vorbit cu cineva si mi-a spus ca daca faci prin rate, pretul obiectului se dubleaza, este adevarat?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu se dubleaza, se adauga dobanda creditului. Nu exista credite cu dobanda 100% sa dubleze pretul

| The4Ever explică (pentru suntserios):

Deci pana la urma, e bine cum mi-a spus cea de la magazinul respectiv, sau va fi mai mare rata?

| buzucan a răspuns:

Nu e avantajos oricum. Cand vei termina ratele, pc-ul va fi foarte slab...