| FrozEenSoul a întrebat:

, vreau sa imi dau gaura pentru cercel big grin Ce parere aveti ? A , si care este diferenta dintre gaura data cu pistolul si gaura care ti-o face sora, vecinul ... etc ! ? Dau funda !

Răspuns Câştigător
| Katherineeeeeeee a răspuns:

Buna happy cea facuta de sora sau vecinul... etc este foarte dureroasa si intr-un fel nesanatoasa, iar cea facuta cu pstolul nu doare chiar atat de tare [se face urechea rosie cateva zile si putin te doare] dar in reste nimic special... deci este alegerea ta :* bafta

4 răspunsuri:
| Nolkyz a răspuns:

Sper că nu ai de gând să-ţi pui pierce în buză cu pistolul sau să ţi-l pună vecina de la etajul n. Du-te mai bine la cineva avizat să facă chestia asta. Doare mai puţin, se vindecă mai repede, riscul infecţiei e mult mai redus...

| CastraveteMurat a răspuns:

Eu mi-am făcut primăvara trecută. thinking
Dacă o face sora, vecinul, câinele etc. trebuie să o faci neapărat cu un cercel de aur sau de argint pentru că altfel se infectează. Eu mi-am făcut cu un cercel de aur găsit prin casă (dar am mers la medicul de familie să îmi facă gaura că mie îmi era frică). La început nu a durut dar când am ieșit afară a început să usture un pic și cam peste 2 săptămâni am schimbat cu cercei din ăia de tabla ( rolling on the floor ) și m-a durut cam tare...
Acum, depinde de alegerea ta. happy

| OupS a răspuns:

Mie mi-a facut gaura in ureche sora unui coleg de clasa si nu m-a durut(a frecat urechea timpt de 2 minute si apoi a bagat cercelu in ureche.ma jur ca am simptit doar ca o intepatura de tantar), iar daca iti faci cu pistolul este tot cam la fel.
am uiitat sa mentionez ca dupa ce iti faci gaura sa porti doar cercel de aur sau argint. daca porti cercei de tabla sau alte materiale ti se poate infecta

| Drugamihai a răspuns:

Mai bine ti-o da sora... pentru ca e rapid si nu te doare asa rau, cu un ac cu spirt, dar cu pistolul la specialist e ok, dar la sora e mai bine, ii zici stop daca te doare + ca economisesti baniiiii