| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi dau o gaura in ureche si am vazut pe net ca cea mai simpla si mai ales fara durere metoda ar fi la o bijuterie cu pistolul. Pe langa asta am mai citit cum ca pistolul da gaura prea mare, sau ca riscul infectarii e mai mare decat la gaura cu seringa/acul steril acasa. Eu unul nu cred ca ma lasa inima sa imi penetrez urechea asa de unul singur, de aceea prefer pistolul care pare a fi mult mai simplu si mai usor, rapid, nedureros. Ce parere aveti? Sunt baiat, vreau gaura doar in urechea stanga ca sa imi pun un cercel finut, negru si mic cum se poarta. Eu as alege pistolul, ce parere aveti?

1 răspuns:
| janynefeaver a răspuns:

Cel mai indicat este pistolul. Si eu mi-am dat doua gauri in ureche tot cu pistolul si sa stii ca nu am avut niciodata probleme. Sa iti explic cum functioneaza. Te duci la bijuterie sau unde vrei tu sa te duci, iti aduci sau iti alegi o pereche de cercei farmaceutici, cu varful ascutit ca al unui ac de cusut. Acolo, se dezinfecteaza cerceii cu spirt si se pun cate unul in pistol, iti da gaura unde anume vrei tu. Doare, dar nu la fel de mult ca atunci cand iti dai tu singur gaura acasa sau iti da altcineva cu acul. Alegerea este a ta, dar eu te sfatuiesc sa alegi pistolul. Bafta!