| Fck99 a întrebat:

Salutare TPU, as dori sa imi dati niste idei pentru un nume de canal pentru youtube, pe canal as vrea sa fac topuri, gen Top 10 iluzii, etc. Sper ca ma puteti ajuta, dau funda!

Răspuns Câştigător
| AlexCristi97 a răspuns:

Parerea mea e ca YT e deja plin de top10, chiar si in Romania. Daca vrei sa te apuci de asta serios, gaseste ceva original altfel iti va lua cel putin cateva luni sa ajungi la 1000 de vizualizari si asta pe un clip cu subiect fain.

3 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

În primul rând dacă începi de la 0 fără nici o promovare nu ar trebui să te intereseze numele canalului. Gândește-te mai bine cum îl crești, oricum numele canalului îl poți schimba pe parcurs. Pune un nume la întâmplare pentru început.

| Fck99 explică (pentru OnuOnulică):

O sa am grija si de promovare dar nu stiu nici-un nume bun, ma gandeam la WiNNeR's Tops dar mneeh, parca suna ciudat straight face

| OnuOnulică a răspuns (pentru Fck99):

Mai degrabă Important News about (și aici pui 8 news about și tot așa), oricum numele e irelevant la început.