| lucy20113 a întrebat:

Salutare TPU, ma puteti ajuta cu ceva? de multe zile mi se intampla sa imi fie frica de bataie dar desi stiu ca imi pot dobora adversarul tot mi-e frica ma puteti ajuta cum sa scap de frica asta? va rog ajutati-ma
p.s : ( am batut 3 tipi si inca mai mi-e frica )

7 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Doar tu poti sa iti invingi frica, daca nu reusesti du-te la psiholog poate iti prescrie niste medicamente care te poate ajuta.Probabil ai fost batut cand erai mic?

| lucy20113 explică (pentru DenisIonut01):

Nu prea laughing

| lucy20113 explică (pentru DenisIonut01):

Nu prea

| greyhound a răspuns:

Poate e doar valul de adrenalina

| VladGH a răspuns:

Frica este mereu, iti este frica ca poate fi adversarul mai puternic ca tine, iti este frica ca dintr-o greseala sa nu patesti ceva. Ce sa-i faci, daca dai bataie trebuie si sa primesti odata ce esti in jocul asta laughing

| trisoru a răspuns:

Daca e sa te bata careva te asteapta 15 inși dupa colt si tot te bat, nu trebuie sa iti fie frica decat de Dumnezeu, o ezitare oricare o poate avea nimeni nu e cel mai tare, toti isi afla nașu...pai te tot gandesti sa il bati pe ala si pe ala si tot acolo ti-e capu.

| puscahoreangaion a răspuns:

Apuca-te de box, karate, sotokan
prin sport iti invingi frica
sparge-i cu bataia