| Stefania_Cosmina_1998 a întrebat:

am si eu o problema daca ma puteti ajuta, ca sunt foarte ingrijorata, nu mi-a venit ciclu 3 zile, si imi este frica sa nu fiu insarcinata, si plus de aia nici sani nu ma dor si nu stiu de ce, va rog sa ma ajutati

6 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Si noi ce vrei sa facem? De unde putem sa stim ce ai tu? Nici nu ai zis ceva de sex

| corbulalbrosu a răspuns:

Ai dat prea putine informatii pentru a se putea formula un raspuns catusi de cat concret si corect. Ar trebui sa prezinti urmatoarele informatii strict necesare si anume : cand ti-a inceput ultima menstruatie, ce tip de ciclu menstrual ai, regulat sau neregulat, in ce moment, care zi al ciclului menstrual ai intretinut sexul, daca a ejaculat in vagin sau in prezervativ dupa ce a scos penisul din vagin. Pe baza datelor prezentate in intrebarea ta nu se poate formula un raspuns clar. Pe baza datelor prezentate se pot formula cel in cel mai ferit caz simple pareri complet subiective, fara nicio valoare. Multa sanatate.

| Maria_Elena_Chirca_1991 a răspuns:

Pai avand deja trei zile de intarziere, poti face un test de sarcina. Daca iese negativ si totusi nu iti vine in urmatoarele 2 saptamani, repeta testul. Daca si a doua data iti iese negativ, mergi la ginecolog. De fapt si daca iese pozitiv va trebui sa mergi. Multa bafta!

| Stefania_Cosmina_1998 explică (pentru Maria_Elena_Chirca_1991):

O sa fac un test de sarcina, si sper sa nu fiu insarcinata, ca nu stiu ce o sa fac daca o sa fiu

| Maria_Elena_Chirca_1991 a răspuns (pentru Stefania_Cosmina_1998):

O sa vezi dupa, nu te panica fara rost acum. Revino cu rezultatul testului. happy

| Stefania_Cosmina_1998 explică (pentru Maria_Elena_Chirca_1991):

Da stiu, dar nu pot fi linistita ca nu as vrea sa ajung la avort, dar na nici ciclu nu ii este regulat, dar totus pana acum nu am patit asa sa imi intarzie atat