| anonim_4396 a întrebat:

Salutare TPU! Acum o luna am avut o bataie cu un baiat mai mare ca mine cu aproximativ un an, si l-am batut. El in continuare se ia de mine si ma injura. Tot el a vrut sa imi depuna plangere la politie, desi el a atacat primul, a venit cu alti adulti sa ma ameninte, iar in cele din urma acesta s-a potolit o saptamana sau doua. Eu stiu ca pot sa il bat si ca nu ar avea sanse, dar tot am o frica cand ma gandesc la bataia din trecut si imi e frica sa il infrunt. Vreau sa scap de aceasta frica si sa nu tremur de fiecare data cand ii aud numele. Stiu, probabil suna bizar faptul ca l-am aranjat si tot am frica de el, dar chiar asa simt si vreau sa dispara aceasta senzatie nasoala. Aveti ceva sfaturi? Multumesc anticipat, dau funda happy

7 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Eu cred ca doar doreste sa te sperie si stie si el ca si-ar lua din nou bataie. Ori iti vezi de treaba ori suni la politie pentru hartuire.

| anonim_4396 explică (pentru Aasdfghj):

Tin sa mentionez ca acesta s-a dus inaintea mea la politie, si a folosit ca scuza ca i am rupt lantul de la gat in timpul bataii, acesta a venit cu mama lui si fratele lui care are aproximativ 30 de ani, politia evident, mi-a dat dreptate mie, si deocamdata apele s au calmat, dar eu intreb strict doar in cazul unei batai, deoarece asta este problema meawinking

| Violleta2022 a răspuns:

Spui ca tu l-ai batut mar, dar in realitate ai mancat o bataie serioasa daca de faci pe tine si azi, din cauza fricii happy

Ocoleste-l ca nu-i de gluma si evita sa-l mai provoci!

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Imi poti explica cum mi am luat bataie cand clar am martori ca l-am pus jos cu un ochi vanat si acesta a plecat? happy

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Numai cat te bate cineva atat de rau iti este frica de el si ai o spaima cumplita, cum ai tu. Asta este de inteles.

| Violleta2022 a răspuns:

Sunt mama si inteleg perfect prin ce treci, cu spaima asta de bataie.
Spune-le parintilor tai, sa mearga ei cu tine si cand il intalnesc pe baiatul ala sa vorbeasca cu el, ca sa te lase in pace, ca tu esti terorizat de frica lui.

| idk3363535 a răspuns:

Buna! te sfatuiesc sa te duci la politie si sa il reclami pentru hartuire si sa le spui ca l-ai batut si tu putin, deoarece a fost legitima aparare.