| KKarl a întrebat:

Sâmbătă și Duminică am mers într-o pădure, cu cortul și am urcat pe un munte (până la 900 m altitudine). Am mers desculț și acum am niște bătături pe care n-am avut ce să fac și le-am tăiat. Îmi dau seama că nu trebuia, dar până acum nu am mai avut. Cât timp va dura până îmi va trece?
_ _
03.10.2016 do 17:48

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Bataturile trebuie indepartate prin frecare cu piatra spongioasa (ca buretele, cu gaurele mici), dupa ce ti-ai inmoit picioarele in apa calda, timp de 10-15 minute. Daca batatura este mai groasa, atunci procedura trebuie repetata de cateva ori, poate si peste cateva zile.
Astfel nu se vor produce rani.

Răspuns utilizator avertizat
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

O saptamana-doua depinde de organism. Urmele vor ramane mai multe saptamani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O saptamana, poate si mai mult

Răspuns utilizator avertizat