| Aiwendil a întrebat:

Se face gramatica la filologie la liceu?

Răspuns Câştigător
| Christinne a răspuns:

Pfffffhappy ce raspunsurihappy Nu este o regula batuta in cuie. Eu termin anul asta la filologie. Unele licee au la profilul filologic au gramatica optionala, depinde f mult de optiunile pe care le completeaza elevul la inceputul fiecarui an, insa de obicei, ramane la alegerea conducerii. Iar in unele licee se face gramatica in ore egale cu literaturahappy IInsa in unele, probabil nici nu se pomeneste de asa ceva.

5 răspunsuri:
| Daria a răspuns:

Se bazeaza mai mult pe literatura dar vei face si gramatica...
funda?happy

| Elena1234456 a răspuns:

Se face mai multa literatura.

| xibalba a răspuns:

La mine in liceu se face gramatica la filologie. Ca doar de aia e filologie, literatura se face si la mate info.

| Raiden a răspuns:

Nu se face nici un fel de gramatica la liceu. La niciun profil.

| vortex12 a răspuns:

In unele licee da un var a facut