| Den30 a întrebat:

La liceu la filologie se face gramatica?

Răspuns Câştigător
| AC4S4 a răspuns:

In programa nu este gramatica la nici un liceu. Toate liceele fac 3 ore de romana in clasele XI-XII, doar filologia face 4 ore, probabil ca o ora va fi alocata gramaticiihappy

7 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

O ora pe saptamana.

| WhiteLife a răspuns:

La niciun liceu nu se face gramatica limbii romane. Cu ea te intalnesti doar in facultate (daca alegi sa te duci la limbi sau litere). Se face in shcimb, gramatica limbilor pe care le studiezi si iti mai amintesti cate un pic uneori si din romana.

| dragosbogdan001 a răspuns:

Oriunde.

| Peridava a răspuns:

Mai ales acolo!

| paezi a răspuns:

Eu sunt la filo bilingv engleza si nu faci asa ceva, de asemenea la filo bilingv franceza...la filo romana probabil faci si o ora de gramatica. have a nice day!

| Den30 explică:

Da..deci in final tot nu stiu ce sa cred. Unii zic ca da..altii ca nu.

| aditzu999 a răspuns:

Se pune mai mult accentul pe literatura.