| Oº°‘¨ ĺǾдNд ”¨‘°ºO a întrebat:

Stiti vorba aia ferestema Doamne de prieteni ca de dusmani ma feresc singur?
Mie exact asta mi s-a intamplat.Eram in parc cu 2 prietene foarte bune care se numeau Catalina si Codrina.Catalina stiu ca imi este prietena adevarata, pentru ca suntem prietene mai bine de 5 ani. Dar, de vre un an a aparut o noua prietena care o chema Codrina da era ok era de treaba, aproape ma intelegeam mai bine cu ea decat cu catalina.
La un moment dat, am ramas doar eu cu Catalina in parc iar ea mi-a spus ca vine o fata care o chema Andreea, o fata pe care eu nu o suport daca o vad, imi vine sa o iau de cap. Dar, surpriza! Vine la mine si imi spune ca: "am auzit ca ai o prietena noua, nu? care o cheama codrina.Eu i-am spus ca da si am intrebat-o de ce intreabalaughing. Ea mea raspuns ca si ea a avut-o prietena pe Codrina, atunci Andreea a inceput sa imi povesteasca cum o barfea Codrina pe la spate si toate astea.Eu nu am crezut-o normal pentru ca era si cel mai mare dusman al meu.
A doua zi vin mai multi baieti la mine si imi spun ca asa zisa prietena Codrina ma barfeste in continu pe la spate. Ei m-au dus la ea si chiar in momentul ala ma barfea cu prietenul eistraight face. Eu si Catalina nu am mai vorbit niciodata cu ea, dar se parea ca Andreea, dusmanul meulaughing vreia sa ma ajute, dar uita ca ce a spus ea a fost adevarat, Codrina nu era decat o prefacutaoh go on. Ce parere avetilaughing?

12 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Nu inteleg cum un om poate rezista fizic vorbind la atatea barfe?thinking Pe mine ma ia cu ameteli cand aud sosoteli porcoase la adresa persoanelor care nu sunt de fata sa se apere.Chiar nu exista om pe lumea asta sa barfeasca de bine?laughingFilozofezI don't want to see
Eu as pune toate personajele acestei povesti fata in fata si le-as zice scurt:Gata cu prostiile, dam cartile pe fata acumwinking
Si s-ar rezolva toata povestea cu happy-endbig grin

| LittleandLiars a răspuns:

laughingce mai prietena era Codrina Andreea ERA cel mai mare dusman iar Codrina iti ESTE cel mai mare dusman mi s-a intamplat fix ca si tine doar ca in locul meu si Catalina m-a lasat pentru ca Codrina era vara ei deci...:-|

Cele mai bune prietene mau incurajat si le-am uitat deci mare lucru nu este straight face

Pa si succes cu Codrinastraight face

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

"´esti suma celor 5 oameni care iti sunt apropiati´...deci fi mai atenta in alegerea prietenilor!

| DanSor a răspuns:

E un exemplu de care mai toti am avut sau vom avea de furca. E indicat proverbul pe care l-ai scris mai sus, dar eu iti dau unul care e mult mai exact: "Imi place sa stiu totul despre noii mei prieteni, dar nimic despre cei vechi."
Vrei sau nu, tot timpul vom avea asa zisi prieteni care ne vor ridica in slavi, ne vor vorbi de rau... nimeni nu e perfect asa ca, e doar chestie de timp pana vei da peste asemenea persoane.
In cazul meu, prefer sa-mi spuna omul in fata decat sa rada cu mine si dupa colt sa fiu subiect de "stiri". Chiar daca e de bine sau nu, macar sa-mi spuna in fata, si-l voi aprecia pentru faptul ca a avut curaj sa-mi spuna verde-n fata.
Asa ca... vrem sau nu, ne vom confrunta si cu situatii de genul asta... Noi sa fim sanatosi tongue

| Oº°‘¨ ĺǾдNд ”¨‘°ºO explică:

Probabil Codrina vroia sa se razbune pe Codrina
alemao ce vrei sa zici cu astastraight facelaughing)?

| mary a răspuns:

Cel mai bine este sa ramai cu prietena ta veche. prietenii vechi sunt cei mai bunim, desi, uneori si ei se mai abat de la drumul prieteniei. sfatul meu este sa nu iti mai faci prietene. nu ma intelege gresit. fa-ti cat mai multi prieteni dar sa fie doar atat. sa nu te implici foarte mult. cu totii stim chestia cu prietenia... bla, bla, bla (atunci cand "prietenii" noi te tradeaza pe la spate"). esti norocoasa ca ai o prietena buna asa cum este catalina. sa nu o lasi.

| ardillabicolor a răspuns:

Atata timp cat te barfeste nu iti merita prietenia. Totusi cred ca ar trebui sa vorbesti cu ea deschis si sa o pui sa iti explice de ce face asta. Asa ai afla mai bine ce fel de persoana e.winking Succes!

| 教皇 a răspuns:

Mai bine stai ca dusmanul dek ca prietenul adevaratwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mdea.chestii de fete. N-au si ele ce face si se-apuca de barfithee hee. Andreea a avut interesele ei de a facut asta sau chiar se caieste si doreste sa-i mai dai o sansa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I-ai pus-o?

| alemao a răspuns:

Probabil Codrina vroia sa se razbune pe Codrina...nu neaparat din cel mai mare dusman a devenit peste noapte cea mai buna prietenedoar asa... fara nici un scop(sper sa ma intelegi)
A fost interes la miljoc mai pe scurt

| alemao a răspuns:

Probababil Andreea vroia sa se razubune pe Codrina...
Scuzebig grin