| claudiaz a întrebat:

Ce sa fac daca:O colega de-a mea cu care am avut o groaza de certuri si conflicte si intre parinti si intre noi doua, vrea oarecum sa se razbune pe mine pentru toate astea.Si prin razbunarea asta vreau sa spun ca ea acum:imi fura toate prietenele si nu ma mai lasa sa stau cu nimeni acum.Acum sunt in banca cu cea mai buna prietena a mea.Si ca sa ma oftice, s-a imprietenit si ea cu ea.Si de fiecare data cand ma vede ca stau de vorba cu ea, vine si o zmuceste de mana si o trage si o ia la vorba si la magazin.Iam spus celeimai bune prietene(Andreea) asa:Observi ca Catalina nu te mai lasa sa stai si cu mine, nu? Si ea a zisbig grina vad. Si eu am zis:Ori ii spui tu Catalinei despre asta, ori eu.Si i-a zis ea. Apoi Catalina s-a suparat.Si acum ca nu o mai aveam prin preajma, eu cu Andreea eram cele mai bune prietene ca inainte.Eu i-am zis Andreei ca nu vreau sa le despart pe ele doua.Dar sa o lase sa stea si cu mine. Apoi Andreea a vrut sa se impace cu Catalina. Catalina i-a zis s-o lase impace ca s-a suparat.Iar astazi, cam dupa 2 saptamanide la cearta, Catalina i-a trimis un bilet Andreei spunandu-i ca vrea sa-i spuna ceva mai incolo.Iar mai tarziu s-au impacat.Eu am plans pentru ca Andreea iar nu ma mai bagain seama, si statea si radea numai cu Catalina.Vazand toate astea am plans si mai rau din cauza la amandoua.Pentru ca Catalina imi face mereu rau.Am incetat in a mai plange si am vrut sa-i fac si eu in ciuda lui Andreea si am stat mai mult cu alta fata. Apoi Andreea si-a despartit banca de mine.Ca in vremuri cand ne mai certasem. Apoi Andreea m-a bagat in seama ca si cum nu sar fi itamplat nimic.Eu am evitat-o si i-am spus sa ma lase in pace. Apoi a inceput sa ma cheme afara si chestii din astea.O prietene de-a mea mai buna, m-a sprijinit cand plangeam si eram la baie atunci.Si mi-a spus asa:"Gata nu mai plange, stiu cum e, asa mi-a facutsi mie, lasa ca Dumnezeu o sa vada si o s-o pedepeasca.Si ca o sa faca El ceva." Si tocmai tunci a trecut subdirectoarea pe langa mine(eram la scoala) si m-a intrebat ce s-a intamplat.Subdirectoarea este profesoara noastra de stiinte.Si le cunoaste pe Catalina si Andreea.Si i-am povestit tot, si m-a sustinut.Si a spus ca o sa vorbeasca cu Catalina.Ce sa fac? sa mai vorbesc cu Andreea? Eu cu ea am avut o groaza de certuri, sau sa mai vorbesc cu ea si sa-i fac si eu la fel cum facea catalina?: Sa nu o mai bag in seama si sa stau mai mult cu alta fata? Va rog raspundenti-mi la intrebare! plz!

Răspuns Câştigător
| lavinia148 a răspuns:

Nu stiu. dar daca te-a lasat balta pentru catalina, atunci cred ca ar fi bine sa nu mai vorbesti cu ea.

| claudiaz explică (pentru lavinia148):

Ms ca mi-ai spus.Asa mi-a spus si mama.Dar Andreea a spus ca e mai bine ca noi doua sa fim unite, pentru ca daca eu ma cert cu ea(cu andreea), atunci automat ea va sta mai mult cu catalina.Andreea nu vrea asta.Si vrea sa fim unitebig grin

| lavinia148 a răspuns (pentru claudiaz):

Pai alta solutie nu mai am scuze sad